• 4

אתרי המוזאון

 • permanent

  תצוגות קבע

  בתצוגת קבע של המוזיאון מוצגים ממצאים ארכיאולוגיים מחפירות תל כפר-סבא וח'רבת סאביה, שני אתרים השוכנים בעיר וכן, צילומים וציורים, דגמים, מפות ודברי הסבר בשפה העברית והאנגלית, הסדורים סביב האולם על פי סדר התקופות- החל בהופעת האדם הקדמון באזור וכלה בשלהי התקופה העות'מנית, עם יסודה של כפר סבא העברית החדשה. כן מוצגים מספר מועט של ממצאים ממספר אתרים בדרום השרון הכוללים: כלי צור ואבן, כלים מחרס וזכוכית, מתכת ועצם, מטבעות, עדיים, חמרי גלם ומלאכה ועוד.
 • GanArch

  הגן הארכיאולוגי

  תל כפר-סבא שוכן במזרח העיר כפר-סבא, בתחומי שיכון גבעת אשכול ושכונת הדרים. בתל נערכו מספר חפירות במהלך שלושת העשורים האחרונים, בעקבות פיתוח האזור ובנייה בו. חלקו המזרחי והעיקרי נהרס בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת. הוא היה מיושב, כמעט ברצף, מן המאה הא' לסה"נ (ואולי עוד קודם) עד ימינו. הגן הארכיאולוגי מציג פרקים מחיי היומיום בכפר-סבא הקדומה. הממצאים העיקריים שנחשפו בחפירות בחלק זה של שולי התל הינם שרידי הפעילות בתחומי החקלאות והמלאכה של אנשי היישוב הקדום.
 • RIshonim

  שביל הראשונים

  שביל הראשונים הינו שביל הליכה עירוני השוזר את סיפורה ההיסטורי של כפר סבא דרך מבנים שנותרו משנותיה הראשונות.
  ראשיתו בבית ספיר, שבו שוכנים המוזיאון הארכיאולוגי לתולדות כפר סבא, תצוגת ספיר וחצר הפסיפסים. השביל ממשיך דרך מבנה הפרדסנות בגן כנרת, בית קפה פידלר, רחוב הרצל, צריף הסנדלר, הבאר הראשונה, מבנה החאן, בית נורדשטיין, חלקת מגורשי יפו וחורשת פסקל.
  בשלב הבא יתוספו מבנים שונים המרחיבים את היריעה לגבי עברה של המושבה. סיורים מודרכים לקהל הרחב, לקבוצות מאורגנות ולבתי ספר מתקיימים במהלך כל השנה בתשלום ורישום מראש.
 • mosaicYard

  חצר הפסיפסים

  בתצוגת החצר מוצגים מספר פריטי פסיפס בהם רפליקה של פסיפס כתובת תל רחוב מהמאה ה- ה' לסה"נ, אשר בעמק בית שאן, בה מוזכרת כפר-סבא. וכן, שני קטעי פסיפס מקוריים שנתגלו בכנסיה בקבוץ בחן כיום ורפליקה של קטע מתוך גלגל המזלות שנחשף ברצפת הפסיפס של בית הכנסת בית אלפא, קבוץ חפצי בה כיום.
 • sapiEx

  תערוכת ספיר

  פנחס ספיר (קוזלובסקי) היה אחד האנשים שבזכותם הוקמה מדינת ישראל ותרומתו לעיצובה במישורים הכלכלי והחברתי הייתה מהגדולות והחשובות ביותר.
  בשנים 1955- 1975 כיהן ספיר בשורה של תפקידי מפתח: שר המסחר והתעשייה, שר האוצר, שר ללא תיק. היה חבר בכנסת הרביעית עד השמינית. מזכיר מפלגת העבודה ויושב-ראש ההנהלה הציונית.
  בשנים שקדמו לכך נודעה לו השפעה רבה במגזר הביטחוני ובעיקר במגזר הכלכלי. והוא מילא תפקידי ניהול מרכזיים. וזאת תודות לכישוריו הביצועיים בתחומים אלו.

  קרא עוד

 • ganMenashe

  גן מנשה

  במפות שבילים ישנות, בקנה מידה של ,50:000 , ניתן להבחין מצפון לכפר סבא, לגבול שכונת עליה ובפאתיו הדרומים של מושב חיים, בסימון של גן ולצידו רשום גן הברון מנשה. מה לברונים בכפר סבא ועוד לגבול שכונה שעד לפני מספר שנים נתפסה שכוחת אל?

  הזמן סיור-ניווט למשפחות

  סיור מבוגרים

 • migdal

  מגדל המים

  מימיה הראשונים של כפר-סבא, נודעה חשיבותו של משאב זה והוא היווה את עמוד התווך בהתפתחותה. מרכז מבקרים מגדל המים הינו מרכז ללימוד וחוויה הממוקם באחת הנקודות הגבוהות של כפר סבא בו תוכלו לגלות את הדרך שעושה טיפת מים מרגע היווצרותה אל הברז בבית.

  קרא עוד

 • menashe image

   
  אולם תערוכות מתחלפות (היכל התרבות)

  התערוכה מציגה את גן מנשה שתוכנן וניטע לבקשתו של הברון פליקס דה מנשה ומהווה עדות יחידה לעשייה רבת הערך של הברון בארץ ישראל ומחוצה לה. הגן היווה חלק מיחידת קרקע אשר נרכשה בסמוך לכפר סבא בשנת 1934 בידי הברון מאלכסנדריה, מצרים. הוא ביקש לעצב כאן גן שיזכיר את גנו באלכסנדריה ותכנן להקים בתחומו את ביתו (וילה) אשר בנייתה לא מומשה מעולם.

  להרחבה

  קרא עוד

סבתא וסבא בכפר סבא

savta

 

 
חוויה מרתקת

אתרים היסטוריים בעיר

שביל הראשונים
לחצו על התמונה לסיור וירטואלי
rishonim gs

להזמנות לחצו כאן

חדשות

סדנאות בוקר באוגוסט

חדשות המוזאון

המוזאון ברשת
FBI O YTI O
{flike}